Sinem Yazıyoor Editörü

Note 7'ler Piyasadan Toplanıyor!

eklendi

Samsung firması, Samsung Galaxy Note 7 serisinde üst üste yaşanan batarya patlama vakalarından sonra, piyasadan telefonları toplatma kararı aldı. Cihazın satışını belirli bir süre durduracak olan Samsung'un zararının milyon dolarlara ulaştığı ifade edilmekte.

Bu sene büyük bir heyecanla beklenen Note 7 serisi, piyasaya sürüldüğü andan itibaren büyük ilgi görmüş ve birçok kişi tarafından satın alınmıştı. Ancak belirli bir süre sonra Samsung Galaxy Note 7 modellerinde üst üste yaşanan batarya patlama vakaları ortaya çıkmıştı. Samsung firmasının bu durumu doğrulamasının ardından telefonun satışı büyük oranda durmuştu. Samsung ise, Note 7 modellerini tamamen piyasadan kaldırma ve satışını belirli bir süre durdurma kararı aldı. 

Hatalı Olarak Üretilmiş!

Samsung'un ana merkezinin yer aldığı Güney Kore'de bulunan Yonhap isimli haber ajansının paylaştığı raporlar çerçevesinde, hatalı olarak üretildiğine kanaat getirilen Note 7 modellerin küresel çapta geri toplanacağı bildirildi. Son gelen haberlere göre bu sorunun oldukça ciddi olduğu ve büyük ses getirecek bazı işten çıkarmaların da meydana geleceği öğrenildi. Bununla birlikte Samsung'un en büyük rakibi iPhone ise, iPhone 7 lansmanına hazırlanmakta.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol