Sinem Yazıyoor Editörü

Nexus'lara Factory Image Nasıl Yüklenir?

eklendi

Android işletim sisteminin telefonu olarak da bilinen Nexus serisi sürekli geliştirilmeye devam etmektedir. Lolipop 5.0’ın çıkması Google’ın factory image yazılımını beraberinde getirmiştir. 

Ancak Nexus kullanıcılarının çoğunda güncelleme etkinleştirilemediği için bu yazılımın elde edilmesi zorlaşmıştır. Ama ortaya çıkan çözümle beraber bu sorunda ortadan kalkmıştır. Çözüm olarak sunulan yöntemle factory image için güncellemeyi beklemek gerekmemektedir. Yapılması gereken telefonu bilgisayara bağlamak bir dizi işlemden geçirmektir. Google factory image yazılımlarını sitesinde yayınlamıştır.


Oradan öncelikle telefonla uyumlu .tgz uzantılı dosya indirilir. Daha sonra daha sonra telefonlarda bulunan fastboot.exe adlı dosyayla aynı yere atılır. Sonra cihaz kapatılır ve güç tuşuyla ses kısma tuşuna basılarak bootloader adı verilen bölüm açılır. Daha sonra bağlı bilgisayardan komut istemine giriş yaparak “cd” komutunu yazarak telefona giriş yapılır. Gerekli yerler (data, system) silinir. Bootloader tekrar başlatılır. Sistemi yükleyen paket yüklenir ve bilgisayar üzerinden system yeniden başlatılır. Artık factory image telefona yüklenmiştir.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol