Sinem Yazıyoor Editörü

Merakla Beklenen Tyson Fury-Vladimir Klitschko Dünya Şampiyonluğu Maçı İptal Edildi

eklendi

Geçtiğimiz yıl yapılan karşılaşmada Vladimir Klitschko'nun 11 yıllık Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonluğu'na son veren Tyson Fury bu maçın hemen ardından gelen rövanş taleplerini olumlu yanıtlamış ve organizatörler maçın tarihini 9 Temmuz 2016 olarak duyurmuşlardı. 

Nedeni Fury'nin Sakat Olması!

Dünya üzerinde büyük bir takipçisi kitlesi bulunan bu iki boksörün rövanş mücadelesi, ilk maçı gölgede bırakacak görsel şov ve organizasyonlar ile 9 Temmuz tarihinde yapılacaktı. Fakat son şampiyon Tyson Fury'nin sakatlığı bu maçın 29 Ekim 2016 tarihine ertelenmesine neden olmuştu. Boks severlerin merakla beklediği organizasyon için dün bir açıklama daha gelirken 29 Ekim olarak planlanan Dünya Şampiyonluğu Unvan maçının Fury'nin ayak bileğindeki sakatlığın tam olarak iyileşmemesi nedeni ile iptal edildiği belirtildi.

Şampiyonluk Kemeri Ne Olacak?

Bu durumda şampiyonluk kemerlerinin ne olacağı konusu ise belirsizliğini koruyor. Çünkü unvan maçı iptal edilen boksörlerin kemerleri elinden alınıp boşa çıkarılması gibi bir kural söz konusu. Bilindiği üzere daha önce de Fury'nin elde etmiş olduğu IBF federasyonuna bağlı kemer, çıkması gerektiği maça çıkmadığı için Tyson Fury'den geri alınmıştı. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol