Sinem Yazıyoor Editörü

Memurlara Yeni Not Sistemi

eklendi

Memurların terfi ve yer değiştirme usullerinde yeni düzenlemelerle birlikte köklü değişikliklere gidildi. Bundan sonra memurların terfi ve yer değiştirmesi amirlerinin, çalışma arkadaşlarını ve memurdan hizmet alan vatandaşların verdiği puana göre yapılacak.

Başarı Puanları A, B, C, D Şeklinde Olacak

Yeni terfi ve yer değiştirme usulleri gereği memurları A,B,C ve D notlarından oluşan bir puan verilecek. Bu yeni hazırlanan taslağa göre kamuda çalışan 3.1 milyon sözleşmeli ve kadrolu memur 'yönetici' ve 'diğer personel' diye iki ayrı grupta değerlendirilecek. Gelen haberlere göre memurlara altı aylık ve bir yıllık olarak bir değerlendirme yapılacak ve hemen ardından da 'Başarı Değerlendirme Formu' doldurulacak. Alınan puanlara göre 'D' alan memur, başarısız olarak sayılacak.

Memurların A ve B puanlarını alması görevde yükselmeleri, görevle alakalı kişisel gelişimlerinin desteklenmesi, yer değiştirme ve yurt dışı görevlendirilmesi konularında yardımcı olacak. Ayrıca sözleşmeleri personellerin A,B ve C puanlarını alması durumunda başarı ücreti ödenecek. C ve D puanlarını alan memurların ise amirleriyle bir görüşme yapılarak gelişim planları hazırlanması ve uygulanması zorunlu olacak.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol