Haber Yazıyoor Editörü

MEB'den Öğretmen Adaylarına Müjde:15 bin sözleşmeli öğretmen alınacak!

eklendi

Binlerce öğretmen adayının merakla beklediği Sözleşmeli Öğretmenlik için müjdeli haber MEB'den geldi. MEB'den yapılan açıkalamada KPSS10 ve KPSS121 puan türünden 50 ve üzeri taban puana sahip olan adaylar sözlü sınav için başvuru yapabilecek. 

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmalar kapsamında görevden alınan öğretmenlerin yerine 15 bin sözleşmeli öğretmen alınacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 27 Temmuz'da Resmi Gazete'de yayımlanan 668 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve 3 Ağustos 2016'da Resmi Gazete'de yayımlanan Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik doğrultusunda, boş öğretmen norm kadrosu bulunan örgün ve yaygın eğitim kuramlarına 15 bin pozisyona sözleşmeli öğretmen istihdam edilmesine ilişkin duyuruya yer verildi.İlan edilen kadrolar için 2016 KPSS10 ve KPSS121 puan türlerinden 50 ve üzeri taban puana sahip adaylar, sözlü sınav için http://ikgm.meb.gov.tr adresinden başvuru yapabilecektir. En yüksek puanlı adaydan başlamak üzere ilan edilen kadronun üç katı kadar aday sözlü sınava alınacaktır.

    Sözlü sınavlar Türkiye genelinde oluşturulan 18 sınav merkezinde gerçekleştirilecektir. Adaylar sınav merkezi tercihlerine göre sözlü sınava girecek ve ardından başarılı olanlar arasından puan üstünlüğüne göre tercihler alınıp atamalar gerçekleştirilecektir.BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol