Sinem Yazıyoor Editörü

Meb’den Açığa Alınan Öğretmenlerin Yerini Dolduracak Açıklama

eklendi

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama ile FETÖ terör örgütüne mensup olduğu bilinen ve açığa alınan 40 bin öğretmen ile ilgili açıklama geldi. Öğretmen boşluğuna ilişkin son zamanlarda geçen tartışmaların önüne kesecek açıklama bugün yapıldı. Açıklamaya göre açığa alınan öğretmenlerin boşluğunu kadro fazlası öğretmenlerin atanması ile doldurulması hedefleniyor.

MEB'den Beklenen Açıklama Geldi

2016-2017 öğretim yılı 48 bin eksik öğretmenle başlayınca MEB’den beklenen açıklama geldi. Okullarda program değişiklikleri ile ders azalması ve fazlalaşması sonucu farklı nedenlerle kadro fazlası olan öğretmenler için tayin istenmesine karar verilmiştir. Neredeyse 40 binin üstünde bulunan kadro fazlası öğretmenler de yeni öğretim yılında göreve alınacaktır.

25 Okul Tercih Edebilecekler

25 okul tercih edilebilecek öğretmenlerin 23-26 Eylül aralarında tercih yapabileceği belirtilmiştir. Meslekte 8 yılını tamamlamış öğretmenlerin yer değiştirme ile de atanacağını MEB duyurmuştur. Milli Eğitim Bakanı bu açığın bir kısmının eğitimini yeni tamamlamış sözleşmeli personeller ile yapılacağını açıklamasına eklemiştir.

Bu atamalarda öncelik yeni açılan eğitim kurumlarında ve FETÖ soruşturması sonucu kapatılan ve MEB’e geçen 1029 özel okulu kapsayacaktır.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol