Sinem Yazıyoor Editörü

Malezya Grand Prix’i Öncesi Akıl Almaz Olay

eklendi

Araba yarışları sürücüsü Kevin Magnussen’in yarış yaptığı sırada bilinmeyen bir nedenden birden alev alarak yanmaya başladı. Başarılı pilot alev alan araçtan başına bir şey gelmeden kurtuldu. Hafta sonu Malezya’da yapılacak yarış başlamadan deneme yapmak isteyen Renault pilotu Kevin Magnussen’in başından böyle talihsiz bir olay geçmiş oldu. 

Daha ilk denemesinde pistte bulunan pilot eski lastikleri yenileri değiştirmek isterken alevler çıkmaya başladı. Neyse ki korkulan olmadı ve burnu bile kanamadan araçtan sağ salim çıkabildi. Araçtan çıktıktan sonra alev alan aracı söndürme işlemleri baya zaman aldı ve güçlükle daha büyük bir yangının önüne geçilebildi.

Yangının Nedeni

Yetkililerden ve Renault takımından Nick yangının kaynağını açıkladı. Benzin kutusunda oluşan yoğun basınç neticesinde aracın birden alev almasına neden olduğunu söyledi. Formula 1 yarışları düzenlenmeden önce böyle acı bir olayın gerçekleşmesinin üzücü olduğunu ve haftasonu yapılacak yarışa kadar hazır olacaklarını söyledi. Bir daha böyle bir olayın yaşanmaması için gerekli tüm önlemler alınacak ve Renault takımının başarıları için mücadele devam edeceğini söyledi.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol