Sinem Yazıyoor Editörü

Kurbanlıklara Elektrik Şoku!

eklendi

Antalya ilinin murta paşa ilçesinde üzücü bir olay meydana geldi. Kurban satışı yapılan bir yerde küçükbaş hayvanlar elektrik akımına kapılarak telef oldu. Çok sayıda hayvan ölürken bir kısmı da yaralandı.

54 Küçükbaş Telef Oldu!

Akşam saat 21.00 sularında meydana gelen olayda 54 küçükbaş hayvan telef oldu. Telle çevrelenen yerde kurban bayramının yaklaşması dolayısıyla kurbanlık satışı yapılmaktaydı. Kızılarık mahallesinde meydana gelen olayda çevrelenen tel çite yakınlarındaki demir elektrik direği üzerinden geçen akımın geçmesi nedeniyle çite dokunan koyun ve keçi gibi küçükbaş hayvanlar akıma kapılarak yaralandı ve öldü.

Fenalık Geçirdiler!

Elektrikler kesilerek önlem alınmaya çalışılsa da ölen hayvanların sahipleri bu olaydan maddi ve manevi şekilde etkilendi. Hayvanları ölen kişiler bu durum karşısında fenalık geçirdiler.

Hata Kimde?

Elektrik arızalarının daha önceden TEDAŞ’a bildirilmesi ancak hiçbir önlem alınmaması satıcıları isyan ettirdi. Ortaya çıkan zarar konusunda yaklaşık 50 bin liralık bir fiyat ortaya çıkıyor. Bu zararı kimin karşılayacağı ise merak konusu. Satıcılar zarar ettikleri ve daha önce yetkili kişilere elektrik arızasını bildirdikleri gerekçesi ile polise şikâyette bulundu. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol