Sinem Yazıyoor Editörü

Kübalı Voleybolculara Tecavüz Suçundan Hapis Cezası

eklendi

Bu sene Finlandiya'da düzenlenen Erkekler Dünya Ligi'nde yaşanan tecavüz skandalı ile ilgili olarak Küba Voleybol Milli Takımı'nın 5 oyuncusu için hapis cezası kararı çıktı. Küba'lı oyuncuların turnuva boyunca kaldıkları otelde, bir kadına tecavüz ettikleri öne sürülmüştü. Hakkında soruşturma açılan oyuncular hakkında mahkeme son kararını açıkladı. Mahkemeden çıkan karara göre Küba'lı oyunculardan 4 kişiye 5 yıl, 1 kişiye de 3,5 yıl hapis kararı çıktı.

Nihai Karar Verildi

Finlandiya Bölge Mahkemesi, merakla beklenen davanın sonucunu gün içinde açıkladı ve Küba'lı voleybolcular hakkındaki nihai kararı verdi. 27 yaşındaki takım kaptanı Rolando Cepeda Abreu, 21 yaşındaki Abrahan Alfonso Gavilan, 19 yaşındaki Ricardo Calvo Manzano ve 21 yaşındaki Osmany Uriarte Mestre beş yıl hapis cezasına çarptırıldı. 21 yaşındaki Kübalı voleybolcu Luis Sosa Sierra ise mahkeme tarafından 3,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca mahkeme tarafından oyunculara 24 bin Euro para cezası verildi.

Suçlamalarla ilgili olarak sürecin başında 8 Kübalı oyuncu gözaltında alınmış, ardından 3'ü serbest bırakılmıştı. Dava süreci 5 oyuncu içinse devam etmişti.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol