Sinem Yazıyoor Editörü

Kredi Kullananlara Müjdeli Haber: Tazminat Davası Açabilirsiniz

eklendi

Yrd. Doç. Dr. Murat Şahin, 2007–2011 yılları arasında tüketicilere bazı bankalar tarafından verilen kredilere fazla faiz oranı uygulandığının saptandığını açıkladı. Bu yıllar arasında kredi almış olanların tazminat davası açabileceğini söyledi.

Zararınızı tazmin edin

Daha önce de kredi verilmesi sırasında dosya masrafları konusunda tazminat davaları açılmıştı. Şimdi de faiz oranlarının fazlalığı nedeniyle tüketicinin zarar gördüğü ve bu konuda da tazminat davası açabileceği gündemde konuşuluyor. Yrd. Doç. Dr. Murat Şahin ile Kula Hukuk Bürosu avukatlarından Ezgi Gökoğlan, konuya yönelik aşağıdaki açıklamaları yaptılar.

Kartelleşme tespit edildi 

Tüketiciyi zarara sokacak derecede kartelleşen bankalar 4 yıl içinde çok sayıda kişiye mali olarak zarar vermişlerdir.2013 yılında, kartelleştiği saptanan bankalara Rekabet Kurumu tarafından büyük miktarda cezalar kesilmiştir.

Zarar görenlerin söz konusu bankalara karşı tazminat davası açma ve tespit edilecek zararın 3 katı gibi bir tazminat isteme hakkı oluşmuştur. Küçük miktarda krediler için açılacak davalarda kazanım fazla olmayacaktır ancak büyük miktarlarda kredi kullananların şansı daha fazladır.

2 yıl içinde harekete geçin

Avukat Ezgi Gökoğlan da dava açma hakkı olanların zaman aşımına uğramadan, önümüzdeki 2 yıllık sürede harekete geçmeleri gerektiğini söylemiştir.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol