Yaziyoor Yazıyoor Editörü

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

eklendi

Her cihaz gibi klimalar da belirli zamanlarda bakım istemekte ve klimalarımızın verimli çalışmasının önü bu bakımlar sayesinde yükselmektedir. Enerji ve hava kalitesi bakımından maksimum verim almak için klimalarımızı servis kataloğunda belirtilen aralıklarda bakıma almalı ve uzun zaman arıza yapmadan kullanabilmenin de yolunu açmalıyız.

Yaz aylarının gelmesi ile kullanımları maksimize olan klimalar günlük yaşantımızın vazgeçilmez araçlarındandır.


Bulunulan ortamın havasının istenilen derecede soğutulmasına imkan veren bu araçlar ile ortam havasındaki mikropların yok edilmesi ve tozlu ortamların önüne geçilmesi de sağlanmaktadır. Bunun için bulunulan mekandaki havayı filtreleyen bir sistemi bulunan klimalar bu havayı içlerine çektikten sonra soğutup tekrar mekanın içine empoze etmekteler. Bu sayede mekanın havasının kalitesi yükselmekte ve istenilen derecelerdeki sıcaklıklar elde edilmektedir.

 

Bu filtrelerin servis aralıklarında belirtilen tarihlerde temizlenmesi, klima gazının servis aracılığı ile belirli periyotlarda değişmesi ve kirlenen mekanik aksamlarının temizlik işlemlerinin yapılması hem sağlığımız hem de enerji verimliliği açısından ilk önceliklerimizden olmalı ve belli periyotlarla bu bakımları aksatmamalıyız.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol