Haber Yazıyoor Editörü

Kızılay Meydanı’nın adı '15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı' Oldu

eklendi

 Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Melih Gökçek başkanlığında, darbe girişiminin ardından ilk kez toplanan Büyükşehir Belediye Meclisinde 15 Temmuz demokrasi şehitleriyle ilgili bazı kararlar alındı. Kızılay Meydanı’nın adı '15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı', Genelkurmay Kavşağı’nın ismi de '15 Temmuz Şehitler Meydanı' olarak değiştirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Melih Gökçek başkanlığında toplanan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında Kızılay Meydanı’nın adı ve Genelkurmay Kavşağı'nın ismi değiştirildi.


Kızılay Meydanı’nın ismi, “15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı” olarak değiştirilirken, Genelkurmay Kavşağı’nın ismi de “15 Temmuz Şehitler Meydanı” olarak belirlendi. 

Ankara'nın önemli caddelerinden biri olan ve 27 Mayıs 1960 askeri darbesine katılan Tuğgeneral İrfan Baştuğ'un adını taşıyan cadde de, bulvar yapılarak, darbeci generallerden Semih Terzi’yi vurduğu ifade edilen "Şehit Astsubay Ömer Halisdemir"in ismiyle değiştirildi. 

Fethullah Gülen'in adını çağrıştırdığı için Keçiören'deki Gülen Caddesi'nin ise "Güldalı Caddesi" olarak değiştirilmesine de karar verildi.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol