Sinem Yazıyoor Editörü

Kış Saati Uygulaması Tarihe Karıştı

eklendi

Türkiye'de yılda iki farklı şekilde uygulanan saat uygulamalarında köklü bir değişikliğe gidildi. Bilindiği gibi yaz ve kış saati olmak üzere Türkiye'de iki farkı saat uygulaması yapılmaktaydı. Ancak resmi gazetede yayımlanan habere göre kış saati uygulaması yürürlükten tamamen kaldırıldı. Bu durumda tüm yıl boyunca yaz saati uygulanacak.

Resmi Gazetede Haber Yayımlandı!

Son dakika ulaşan haberlere göre, resmi gazetede bugün konuyla ilgili haber yayımlandı. Bakanlar Kurulu verdiği kararla birlikte yıl boyu yaz saati uygulamasının yapılacağını duyurdu. Bu uygulamayı yapmaktaki amacın ise, gün ışığından daha fazla yararlanabilmek olduğu belirtildi.

Yaz Saati Her Sene Devam Edecek

Verilen bu karar ile birlikte, 27 Mart 2016 tarihinde saat 03:00 saatinde geçtiğimi yaz saati uygulaması her sene tekrar edecek ve bundan sonra kış saatine tekrardan geçilmeyecek. Bildiğimiz gibi yaz saati uygulaması gereği saatler 1 saat geri alınmakta ve gün ışığından yararlanma süresi uzamaktadır.

Bu karar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın konuyla ilgili yazısı üzerine, 697 sayılı kanunun 2. maddesi gereğince Bakanlar Kurulu tarafından 7 Eylül'de alındı. Haber bugün itibariyle de resmi gazetede yayımlandı ve tüm vatandaşlara duyuruldu.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol