Haber Yazıyoor Editörü

Kılıçdaroğlu Yenikapı Mitingine Katılacak

eklendi

CHP'nin 11.00'da başlayan MYK toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun pazar günü Yenikapı'da yapılacak olan ''Demokrasi ve Şehitler Mitingi''ne davet edilmesi konusu ele alındı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Ağustos'ta Yenikapı'da yapılacak Yenikapı'da düzenlenecek 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılacağını açıkladı. 

  

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, parti içi yapılan değerlendirmeler sonucu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 7 Ağustos Pazar günü Yenikapı'da gerçekleştirilecek olan Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılacağını belirterek, "İhtiyaç ve inancımız, şehitlerimize duyduğumuz sonsuz saygı sebebiyle verdiğimiz kararlarda kararlılığımız devam etmektedir. Sayın Genel Başkanımız ayrıca birazdan Sayın Başbakanımızı arayarak kararla ilgili görüşlerini kendisiyle detaylı biçimde paylaşacaktır" dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, daveti kabul eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gibi Kılıçdaroğlu'nun da katılmasını istemiş, defalarca davette bulunmuşlardı.


AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Gün birlik olma günü dedik. 15 Temmuz mücadelesinde iktidar ve muhalefet berabar olduk. CHP'yi yenikapı kararı için kutluyorum." dedi.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol