Sinem Yazıyoor Editörü

Kibariye’nin Hamile Olduğu Şeklinde Açıklama Yapması Tıp Dünyasını Şaşkına Çevirdi

eklendi

56 yaşında olan Kibariye’nin , hamile olduğu şeklinde açıklama yapması, tıp dünyasını şaşkına çevirdi.

Uzmanlar ünlü sanatçı Kibariye’nin yumurta nakli yaptırmış veya yumurtasını dondurmuş olabileceği görüşünü ileri sürdüler.

 

Kibariye Tartışmaları Yeniden Başlattı

 İzmir Enternasyonel Fuarında sahneye çıkan Kibariye (56), burada adeta herkesi şok eden bir açıklama yaptı. Ünlü sanatçı Kibariye ikinci çocuğuna üç aylık hamile olduğunu söyledi. Daha önce de 40 yaşında doğum yaparak kızı Birgül’ü kucağına alan Kibariye'nin, üç aylık hamile olduğunu söylemesi, tıp dünyasında, ileri yaşlarda hamile kalınıp kalınmayacağı tartışmasını yeniden başlattı.

 Kibariye Hamile Kalmasının Yöntemi Hakkında Herhangi Bir Bilgi Vermedi

 Uzmanlar, Kibariye’nin yumurtasını dondurmuş veya yumurta nakli yapmış olabileceği şeklinde görüş belirtirken, Kibariye, nasıl hamile kaldığı konusuna bir açıklık getirmekten kaçındı.

 Bu Yaşta Normal Yollarla Hamile Kalmak Mümkün Değil

Tüp Bebek İmmünolojisi ve Cerrahisi Uzmanı olan Op. Dr. Halit Fırat Erden, 56 yaşındaki bir kadının normal yollarla hamile kalmasının mümkün olmadığını belirtti. Türkiye’de kadının menopoz yaş ortalamasının 48 olduğunu söyleyen Erden, daha önce yumurtasını dondurmuşsa hamile kalması mümkün olabilir. Ama yumurtasını donduran bir kadın 56 yaşına kadar niye beklesin? Bu durumda geriye tek bir yol kalıyor oda; yumurta donasyonu. Yani; diğer adı tüp bebek yöntemi olan, bir başkasından alınan yumurtanın kendisine nakledilmesi yoluyla hamile kalmış olabileceği şeklinde bir açıklama yaptı.

 Gelişen Teknoloji Sayesinde İleri Yaşta Anne Olmak Kolaylaştı


Kadın Hastalıkları, doğum ve Tüp Bebek Uzmanı olan Op. Dr. Betül Görgen ise; 56 yaşın, çok ciddi bir yaş olduğunu ve rahimin embriyoyu tutma kapasitesinin, 54 yaşından sonra azaldığını açıkladı. Bunun yanı sıra, günümüzde ilerleyen teknoloji sayesinde ileri yaşta anne olmanın oldukça kolaylaştığı şeklinde açıklamalar da bulundu.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol