Yaziyoor Yazıyoor Editörü

Kendini Şehit Eşi Olarak Tanıtan Kadın Meğerse Kimmiş!

eklendi

ADAPAZARI’ndaki, bir şehit cenazesi sırasında Sakarya Valisi olan Hüseyin Avni Coş’a kendisini şehit eşi olarak tanıtan fakat yapılan araştırma sonucunda şehit eşi olmadığı, 3 kez evlilik geçirdiği, 5 dolandırıcılık ile 2 iftira suçundan da kaydının olduğu tespit edilen Reyhan D., terör örgütü ile irtibatlı olduğu iddiası sebebiyle tutuklandı.

Kendini Şehit Eşi Olarak Tanıtan Kadın Meğerse Kimmiş!

ADAPAZARI’ndaki, bir şehit cenazesi sırasında Sakarya Valisi olan Hüseyin Avni Coş’a kendisini şehit eşi olarak tanıtan fakat yapılan araştırma sonucunda şehit eşi olmadığı, 3 kez evlilik geçirdiği, 5 dolandırıcılık ile 2 iftira suçundan da kaydının olduğu tespit edilen Reyhan D., terör örgütü ile irtibatlı olduğu iddiası sebebiyle tutuklandı.Mardin’in ilçesi olan Derik’de PKK’lı teröristler tarafından yola tuzaklanan patlayıcının patlatılması sonucunda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Samet Şare’nin, 30 Haziran’daki cenazesinden sonra beraberinde iki çocukla beraber Sakarya Valisi olan Hüseyin Avni Coş’un yanına gelip görüşen Reyhan D. şehit eşi olduğunu söyledi. Eşinin, 2006 senesinde şehit olduğunu söyleyen Reyhan D., bu acıyı hiç unutamadığını, geceleri hiç uyuyamadığını, gece gündüz her an mezarlığa gittiğini söyledi. Vali Hüseyin Avni Coş’un talimatı ile bayramda ziyaret edilecek şehit aileleri arasına eklenmek istenen Reyhan D’nin bu görüşmeden hemen sonra acele ile şehit evinden ayrılması üzerine polis bu konuda bir araştırma yaptı. Araştırma sonucunda Reyhan D’nin şehit eşi olmadığı, şehit evinden ayrılırken de kendisini Binbaşı Melisa olarak tanıttığı öğrenildi. 


Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Reyhan D. İle ilgili dolandırıcılık suçlaması ile bir soruşturma açtı. 3 kere evlenip boşandığı ve eski eşlerinden hiçbirinin şehit olmadığı, bazılarına ve yaşadığı yerlerde olanlara kendisini binbaşı ve askeri pilot olarak tanıttığı, farklı farklı illerde 5 dolandırıcılık ile 2 iftira soruşturması geçirdiği ve hala devam eden mahkemelerinin bulunduğu öğrenilen Reyhan D. ifadesinin alınmasından sonra serbest bırakıldığı belirlendi.


Bunun üzerine harekete geçen polis Reyhan D.’yi gözaltına aldı ve adliyeye sevk etti. Burada tutuklanan Reyhan D. cezaevine gönderildi. 


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol