Sinem Yazıyoor Editörü

Karın Yağlarını Eritmek İçin Koşu Nasıl Yapılmalıdır?

eklendi

Karın yağlarını eritmenin en etkili yöntemlerinden birisi de egzersiz ile birlikte koşu yapmaktan geçer. Şüphesiz ki alınan kilolar kişilerde hastalık ve bazı sağlık sorunlarının yanında psikolojik olarak da olumsuzluklara yol açar. İnsanlar anatomileri gereği karın ve bel bölgesinde aynı zamanda basen bölgesindeki yağlanmalar ile kilo almaktadırlar. 

Düzenli bir beslenme ve uyku ile sistematik bir egzersiz programı dahilinde bu kiloları vermek ve bu yağları eritmek mümkündür. Yıllardan beridir en etkili egzersiz yöntemi olarak bilinen koşu bu programın ilk sıralarında yer almalıdır.


Belirli tempolarda koşu yapmak bu yağların yakılmasında etkili olsa da bu tempoları farklı zaman aralıklarında artırıp azaltmak, kalp ritmini değiştireceğinden ve vücudun enerji ihtiyacını da bu yağlardan karşılamasından dolayı yağ yakımı için en ideal koşu yöntemidir. Kardiyo da denilen bu koşu sistematiğini uygulamak için ise kişilerin sağlık problemlerinin olmaması ve bu egzersiz için de belirli bir zaman kaslarını hazırlaması gerekir. Vücuda aşırı yüklenmeler istenmeyen sağlık sorunlarına neden olabilir.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol