Sinem Yazıyoor Editörü

Kargolar Drone İle Teslim Edilecek

eklendi

Amazon ve Dominos Pizzanın yurt dışında kullandığı taşıma yöntemi artık Türkiye'de PTT de artık drone ile teslimat yapmayı planlıyor. Amazon ve Dominos Pizzanın yurt dışındaki attığı adımlar sayesinde yurtdışındaki yenilikçi şirketlerde ilk adımı attı. Ülkemizde de drone ile teslimat konusu konuşulurken, PTT bu alanda çalışması olduğunu açıkladı. Bu alanda yurtdışında yapılan çalışmalarda sorun çıkmadığı gözüküyor eğer PTT sistemi sorunsuz bir şekilde oturtabilir ise bu sistemin devamlılığının olacağına benziyor. Ptt'den sorunsuz bir sistem bekliyoruz.

İsmi Kargomatik olacak

PTT'nin Genel Müdürü olan Kenan Bozgeyik, katılmış olduğu bir yayında PTT'nin yeni projesi olan drone'lardan bahsetti. Kargomatik ismindeki cihaz kapıdan teslimat olmadan insanların kargolarını teslim etmeyi hedefliyor.İnsansız Hava Araçları ile kargo taşıma projesi kapsamında son alıcı kısmında kurye olmadan drone ile kargonun teslim edilmesi sağlanıyor. 

Diğer firmalara örnek olmalı

Özellikle PTT gibi büyük bir firma bu alanda hizmet veren bu büyük kurumun drone ile teslimat konusunda büyük bir adım atması ülkemizdeki diğer kargo ve teslimat odaklı şirketlerde örnek olabilir. 
BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol