Yaziyoor Yazıyoor Editörü

Karakola Doğru Giden Bomba Yüklü Araç İnfilak Etti!

eklendi

Hakkari’nin ilçesi olan Yüksekova’ya bağlı olan Büyükçiftlik Beldesi'nde bulunan Jandarma Karakolu'na saldırı hazırlığında bulunan yapan terör örgütü PKK üyelerinin patlayıcı yüklemiş olduğu araç, yolda infilak etti. 

Karakola Doğru Giden Bomba Yüklü Araç İnfilak Etti!

Hakkari’nin ilçesi olan Yüksekova’ya bağlı olan Büyükçiftlik Beldesi'nde bulunan Jandarma Karakolu'na saldırı hazırlığında bulunan yapan terör örgütü PKK üyelerinin patlayıcı yüklemiş olduğu araç, yolda infilak etti. Alınan son dakika haberine göre, Jandarma Karakolu'na 1,5 kilometre kala patlamış olan araçtaki PKK’lı terörist  öldü. Patlama sonrasında ise yolda yaklaşık olarak 10 metre genişliğinde bir çukur oluştu. Aracın yolda infilak etmesi üzerine karakola teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi, 1 asker yaralandı. 


Edinilen bilgilere göre, terör örgütü olan PKK üyeleri, dün akşam Yüksekova’ya bağlı olan Büyükçiftlik Beldesi'nde bulunan Jandarma Karakolu'na bomba yüklü bir araç ile saldırı girişiminde bulundu.


İçine patlayıcı yerleştirilmiş olan araçla Büyükçiftlik Jandarma Karakol  Komutanlığı yönünde hareket eden araç, karakola yaklaşık 1,5 kilometre mesafede infilak etti.


Meydana gelen patlamanın hemen ardından araçta bulunan terör örgütü üyesi öldü. Patlamanın şiddetinden ise yolda yaklaşık olarak 10 metre genişliğinde, 6 metre derinliğinde olan bir çukur açıldı.Valilikten bir açıklama yaparak dün saat 19.30 civarında Yüksekova  Jandarma Komutanlığına bağlı olan Büyükçiftlik Jandarma Karakol Komutanlığına bölücü terör örgütü PKK üyeleri tarafından bomba yüklü bir araç ile saldırı düzenlemek üzere karakola doğru gelen  bir aracın, erken infilak etmesinden dolayı yolda oluşan hasar sebebi ile yolun trafiğe  kapandığı duyurdu.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol