Sinem Yazıyoor Editörü

Japonya’da Esrarengiz Ölümler

eklendi

Japonya Oguchi Hastanesi’nde yağmur gibi art arda gelen seri ölümler ile çalkalanmaktadır. Polislerin yaptığı bir araştırmaya göre 46 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın perde arkasının yapılacak otopsi sonucu belirlenmesi beklenmektedir. 

Bu olay ileri yaşlarda iki Japon hastanın zehirlenmeye bağlı olarak ortaya çıkmıştır. Ölen kişi sayısının giderek artmasından endişelenerek olaya el atan polisler bir cinayet olabileceğinin arkasında durmaktadırlar. Bu olayların zehirlenmelerden kaynaklandığı ve muhtemelen tıp bilgisine sahip bir personel tarafından gerçekleştirildiği sanılmaktadır.

Güvenlik Açığı mı var?

Olayın en ilginç tarafı ise hastanenin kilitli ve geceleri korunan güvenliğine karşı böyle bir olayın gerçekleşmiş olmasıdır. Temmuzdan beri süre gelen olayların gün yüzene çıkartmak için Japon polisleri ellerinden geleni yapmaktadırlar. Daha önce de Sendai kentinde 2000 yılında bir klinikte bir erkek hemşire bir hastayı öldürme ve diğer 4 kişiyi zehirlenme teşebbüsü ile suçlanmıştı.

Bu esrarengiz ölümlerin bir seri katil tarafından işlenmiş cinayet olduğu ve serum takılan hastaların torbalarında çukur olduğu saptanmıştır. İçlerine ne konulduğu ile ilgili araştırmalar devam etmektedir.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol