Sinem Yazıyoor Editörü

Japonya Cinsel İsteksizliğin Ekonomiye Olan Zararlarını Tartışıyor

eklendi

Dünyanın en yaşlı nüfusuna sahip Japonya'da son yıllarda cinsel isteksizliğin baş göstermesi ile ortaya çıkan bir sorun olan yeni nüfus yetişmemesi, akıl ve iş gücünde azalmaya neden oluyor. Bunun neticesinde arkadan gelen nüfus, işlerinden emekli olan yada hayatını kaybeden çalışanların yerlerinin doldurulmasında yeterli konumda bulunmuyor.

Geniş Çaplı Bir Araştırma Yapılıyor

2011 yılında ülke çapında yapılan araştırmalarda genç nüfus olarak nitelendirilen 18-34 yaş aralığındaki nüfusun büyük bir bölümünün cinsel ilişki yaşamadıkları ve bu yaşlarda evli olan çiftlerin de birbirleri ile cinsel birleşimde sorun yaşadıkları dile getirilmişti. Bu şekilde devam etmesi durumunda ilerleyen yıllarda ekonomi'de büyük bir çöküntü yaşanacağını iddia eden Japon yetkililer konunun çözümü için geniş çaplı araştırmalarda bulunduklarını dile getirdiler. Bu konuda araştırmada bulunan bir Rus Nüfus Bilimci olan İvan Beloborodov ise Japonya'da ortalama yaş sınırının 60 olduğunu ve bu durumun iş gücüne getirdiği olumsuz etkilerin yanı sıra ülkenin emeklilik sistemine de büyük bir yük getirdiğine değiniyor.

Cinsel Dürtüler Geri Planda!

Bu sorunların yaşanmasının en büyük nedenlerinin başında ise ülkede yaşayan insanların kariyer hedeflerinin geldiği ve böylelikle cinsel dürtülerin geri planda kaldığı aktarılıyor.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol