Sinem Yazıyoor Editörü

Jailbreak'li Cihazı Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

eklendi

İos işletim sisteminde normal bir ios cihazında olmayan bütün özellikleri İos cihazına getirerek bütün sınırlamaları kaldıran jailbreak işlemi yapılan bir cihazı tekrar eski haline getirerek jailbreaksiz cihaza dönüştürmek mümkündür. 

Peki Jailbreak'li Cihazı Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır? Bu işlem için son sürüm itunes yüklü bir PC’ye ve usb kablosuna ihtiyaç vardır. İşlem öncesinde telefonun power tuşuna basarak cihazı kapatmak gerekir. Cihazı PC'ye bağladıktan sonra power ve menüye geçiş tuşuna aynı anda basılmalıdır. 10 saniye bekledikten sonra parmağınız power tuşundan kaldırılmalıdır. Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazın ekranın da itunes’e bağlayın uyarısı çıkacaktır ve pc üzerinde itunes üzerinde de bir uyarı çıkacaktır.


Ekran üzerinde çıkan uyarı da geri yükle seçeneğine bastığınız da bilgisayar en yüksek ios sürümünü indirecektir. Anlatılan işlemler bittikten sonra aynı işlem tekrar yapılarak cihaz DFU moduna alınmalıdır. Yapılan bu tekrarlama işleminde geri yükle seçeneğine tıkladığınız da jailbreak ortadan kalmış olacaktır.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol