Sinem Yazıyoor Editörü

İzmir Bu Sabah Yine Sallandı, Depremin Şiddeti 3.8

eklendi

Küçük çaplı depremler ile sürekli hareketli bir zemine sahip olan İzmir, bu sabah yeniden sallandı. 3.8 şiddetinde ölçülen Deprem'in merkez üssü ise Menderes ilçesi olarak belirlendi. Sabah saat 8.07 sıraları meydana gelen deprem can ve mal kaybına neden olmaz iken, depremi hisseden kişilerde küçük çaplı korku ve paniğe yol açtı.

Bir Çok Yerde Hissedildi!

İzmir'in çoğu bölgesinde hissedilen Deprem ile İzmirliler güne sallanarak başladılar. Haber kanallarının Flaş Haber olarak verdikleri 3.8 büyüklüğündeki deprem çok büyük şiddette olmasa da akıllarda korku ve endişelere neden oldu. Öyle ki deprem kuşağı üzerinde bulunan İzmir her sene küçük ve orta şiddetli depremler yaşayarak sürekli diken üstünde bulunuyor. Akıllarda ise geçtiğimiz ay 17. senesini andığımız 17 Ağustos depreminin bilinç altında yer alan nedenleri bulunuyor.

Kıyı Şeritler Korkutuyor

Oldukça eski yerleşim alanlarına sahip İzmir, kentsel dönüşüm projelerine tam olarak entegre olamamış gibi gözükmesine karşın yerinde dönüşüm projeleri ile temelleri daha sağlam ve depreme dayanıklı evler inşa ediyor. Deniz kenarına yakın yerlerin zemin raporları oldukça dayanıksız bir zemin olarak nitelendirilse de denizden uzaklaşıldığında daha sağlam bir zemin yapısı başlıyor. Kıyı şeritleri Deniz dolgusu olarak yapılan İzmir'in en büyük korkusu ise Yalova'da olduğu gibi bu dolgu zeminlerin olası bir depremde deniz altında kalması.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol