Sinem Yazıyoor Editörü

İyi Bir Doğum Günü Hediyesi Nasıl Seçilir?

eklendi

Sevdiklerimizin özel günlerini kutlamak ve hatta verdiğimiz değerin bir nişanesi olarak hediye vermek, bizler için ayrı bir mutluluktur. 

Özel günlerden biri olan doğum günü kutlamaları için seçilecek hediyeler kimi zaman bizler için stres kaynağı haline gelir. Ne alacağımızı bilememek, kararsız kalmak vb. adeta duygu durum bozuklukları yaşayarak bir hediye alır, neredeyse olayı bir görev halinde tamamlarız.

 

Oysa İyi bir doğum günü hediyesi nasıl seçilir?sorusunun cevabı hakkında bir kaç fikir sahibi olsak,ortada hiç problem kalmayacaktır.

 

İyi bir doğum günü hediyesi seçmenin bir kaç püf noktası aşağıda sıralanmıştır.

 

- Klişe olacak ama hediyenin büyüğü, küçüğü, pahalısı,ucuzu olmaz. Önemli olan hatırlamaktır. Ve bir o kadar da hediyenin sunuluş biçimidir. Ufacık bir hediye almış dahi olsanız, hoş bir ambalaj paketinde, kurdeleler içinde, hoş jestlerle sunmak, hediyenin manevi değerini arttıracaktır.

 

-Hediye alınacak kişinin yaşı ve cinsiyetine uygun bir hediye olabilir. Mesela orta yaşın üzerindeki bir beye blazer ceketi 17 yaşındaki gen bir kıza kot şort almak gibi..


 

- Hediye alınacak kişinin mesleğine göre hediye alınabilir. Mesela bayan kuaförü olan bir kişiye profesyonel saç makası almak vb.

 

- Hediye alınacak kişinin özel zevkleri, hobileri ve ilgi alanlarına göre seçim yapılabilir,Mesela olta takımı (balık tutmayı seven birine), tespih (tespihlere meraklı bir kişiye), makyaj çantası (makyaj yapmaktan hoşlanan bir hanıma) vb. seçimler olabilir.

 

- Hediye alınacak kişinin , önceden ağzı aranarak,ihtiyacı olan bir eşyanın olup olmadığı da öğrenilebilinir ve ona göre bir hediye alınabilinir.

 

- Değişik hediye fikirlerine de açık olunabilir.Mesela sürpriz bir yemek ya da doğum günü partisi, hediye bir seyahat yada hediye bir check-up programı vb.

 

- Hiç birini tutturamasanız dahi, en kötü ihtimalle esprili hediyeleri tercih edebilir ve sevdiğiniz kişinin yüzünde hoş bir gülümseme bırakabilirsiniz.

 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol