Haber Yazıyoor Editörü

İstanbullular Yenikapı'ya Akın Ediyor!

eklendi

Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne vatandaşlar gelmeye başladı. Mitinge saatler olmasına rağmen alana gelen vatandaşlar, kürsüye yakın bölgelerde yer kapabilmek için alandaki yerlerini aldılar. 13.30 kapıların açılması planlanıyordu ancak sabah saatlerinden itibaren insanların gelmeye başlaması ile 10.30'da kapılar açıldı.

İstanbullular Yenikapı'ya Akın Ediyor!

Yenikapı'da düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Mitingi için girişler başladı. Sabah saatlerinden itibaren miting alanına giden vatandaşlar, güvenlik kontrolünden geçirilerek alana giriş yaptı. İçeri giren vatandaşların, sahneye yakın bölgelerden yer bulabilmek için adeta birbiriyle yarıştığı görüldü. Koşarak alana giren vatandaşlar, ön kısımlara doğru ilerledi.


Girişte gelenlere Türk bayrağı ve şapka dağıtılıyor. Alanda gelenlere, 2.5 milyon Türk bayrağı, 3 milyon şapka, 5 milyon şişe su dağıtılacak.

15 Temmuz Şehitleri de Yenikapı'da!

15 Temmuz Şehitleri de Yenikapı'da!

Yenikapı'da metro istasyonunun duvarlarına darbe şehitlerinin fotoğrafları asıldı. Fotoğrafları görenleri duygulandırdı.

'Türk bayrağı dışında bayrak açmayın, kurallara aykırı döviz ve flama taşımayın'

'Türk bayrağı dışında bayrak açmayın, kurallara aykırı döviz ve flama taşımayın'

Mitinge katılanlara kürsüden anonslarla, Türk bayrağı dışında başka bayrak açmamaları, döviz ve flama taşımamaları uyarısında bulunuldu. Alandaki görevlilerden kurallara aykırı bayrak ve flamaların toplanması istendi. Arama yapan görevlilere arama noktasından geçişlerde Türk bayrağı dışındaki bayrak flama ve dövizlere izin verilmemesi istendi.


Mitingte sırayla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşacak. Mitinge ayrıca başta Genelkurmay başkanı Org. Hulusi Akar olmak üzere TSK'nın komuta kademesinin de tam kadro katılacağı belirtildi.

3.5 Milyon Kişi Bekleniyor

3.5 Milyon Kişi Bekleniyor

Son yılların en kalabalık ünlü grubunu aynı platformda buluşturacak mitinge 3.5 milyon vatandaşın katılması bekleniyor. Toplu taşıma ise ücretsiz hizmet sağlayacak.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol