Sinem Yazıyoor Editörü

İstanbul’da Yağan Yağmur Hayatı Felç Etti

eklendi

Yazın sona ermesiyle birlikte soğuyan havalar, beraberinde yağmuru da getirdi. İstanbul’da akşamüzeri aniden yağmaya başlayan ve şiddetini gittikçe arttıran yağmur nedeni ile Şişli’de birçok ev sular altında kaldı. Yağmur sonrası çoğu eşya kullanılamaz hale geldi. 

Vatandaşlar Zor Anlar Yaşadı

İstanbul öğleden sonra yağmura teslim oldu. Akşamüzerine doğru etkisi iyice artan yağmur, özellikle Avrupa Yakası’nda etkisini arttırdı. Vatandaşların zor anlar yaşadığı görüldü ve şemsiyeler yetersiz kaldı. Bazı kişilerin ise kapalı alanlara sığındığı ve bu şekilde yağmurdan korunmaya çalıştığı görüldü. Yağmur aynı zamanda trafiği de felç etti, araçların yağmur nedeni ile güçlükle ilerlediği görüldü. 

Alt Kattaki Daireler Büyük Zarar Gördü

Şişli Fulya Mahallesi Ortaklar Caddesinde yer alan Hüseyin Cahit Yalçın Sokak’ta ise beş binanın alt katlarında yer alan dairelerin büyük zarar gördüğü ve dokuz dairenin su altında kaldığı belirlendi. Dairesi yağmura teslim olan vatandaşlar; belediyeden , İSKİ ve itfaiyeden destek talebinde bulundular. Olay yerine gelen ekipler suların tahliyesi için çalışma başlattı. 

Bir vatandaşın okul inşaatı sonrası her yağmurdan bu şekilde etkilendiklerini ve önlem alınmadığını belediyeye söyleyerek destek istediği öğrenildi. Yağmur, aynı zamanda Silivri ‘de de etkili oldu. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol