Sinem Yazıyoor Editörü

İstanbul Trafiğini Rahatlatacak Metrobüsler Geliyor

eklendi

İstanbul'un ulaşımında büyük pay sahibi olan metrobüsler, özellikle İstanbul'un nüfusu nedeniyle büyük yoğunluk yaşamakta. Bu soruna çözüm üretmeye çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 290 kişilik metrobüsleri hizmete çıkarmaya hazırlanıyor.

Büyük Katkı Sağlaması Bekleniyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin talebi üzerine Bursa'da imal edilen 290 kişilik kapasiteli ve 3 kabinlik metrobüslerin, İstanbul trafiğine büyük katkı sağlaması bekleniyor. Metrobüsleri üreten firmanın Genel Müdürü Remzi Baka, otomotiv firmalarının 2013 yılından bu yana Bursa'nın Kestel ilçesinde hizmet verdiğini söyledi. Yapılan açıklamalarda firmanın aynı zamanda Avrupa'nın çok çeşitli ülkelerine otobüs ihraç ettiği de açıklandı. Remzi Baka, bugüne dek 9 ve 12 metre uzunluklarında otobüs üretmeyi başardıklarını ve 6 metreden 25 metreye kadar otobüs üretecek potansiyellerinin olduklarını söyledi. Remzi Baka aynı zamanda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden kendilerine bu talebin 2014 yılında geldiğini söylerken, o tarihten bu yana metrobüsün tasarımı ve üretimini başlattıklarını kaydetti.

Taşıma Kapasitesi Artacak!

Yeni gelen metrobüsler ile birlikte İstanbul'un taşıma kapasitesinin %40 oranında artacağı açıklandı. Üretilen metrobüsler dizel, hibrit ve elektrikli olmak üzere üç farklı modelde olacak.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol