Sinem Yazıyoor Editörü

İsa'nın Mezarı mı Bulundu?

eklendi

Tarih bilimi barındırdığı özelliklerden ve niteliklerden ötürü kesin değildir ve yeni kaynaklar bulunması ile elde olan bilgiler geçerliliğini yitirebilir. Geçtiğimiz günlerde ise özellikle din konusunda çok önemli yeni bir iddia ortaya atıldı.

İsrail asıllı arkeolog Aryeh Shimron Hz. İsa'ya ait olduğunu ileri süren bir mezar keşfetti. İngiliz The Sun gazetesindeki bilgilere göre 1980 yılında Kudüs'ün doğusunda bulunan Talpiot adlı mezarlığın Hz. İsa'ya ait olduğu söylendi. İsrailli arkeolog Aryeh Shimron kimyasal bir yöntem ile kemikler üzerinde inceleme yaparak, sonucunda bulunan mezarların Hz. İsa'ya, karısına ve oğluna ait olduğunu açıkladı.

Büyük Tartışmalara Yol Açılacak

Mezarda bulunan kemik örnekleri üzerine arkeolog Aryeh Shimron Hz. İsa'nın evlenmiş olduğunu kanıtladığını söyleyerek, İncil'de yazıldığı gibi göğe yükselmediğini de ekledi. İsrailli arkeolog Aryeh Shimron'un ortaya atmış olduğu iddialar üzerine Hıristiyanlık dünyasında büyük tartışmaların yaşanacağı gözükmektedir. Son olarak daha önce ise 2007 yılında dünyaca ünlü aşk filmi olan Titanic'in yönetmeni James Cameron'nun çekmiş olduğu Hz. İsa ile ilgili bir belgeselde bu konuyu yani Hz. İsa ve ailesinin kemiklerinin bulunduğu bir mezarlık gündeme gelmişti.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol