Sinem Yazıyoor Editörü

Iphone Restore İşlemi Nasıl Yapılır?

eklendi

Iphone cihaz kullanıcılarının bir çoğu zaman zaman bazı problem ile karşılaştıklarında cihazlarını yeniden fabrika ayarlarına çevirmek isteyebilmektedir. Sadece yazılımsal yaşanan sorunlarda değil, uzun süreli kullanımlardan sonra cihazın işletim sistemindeki yavaşlamalar sebebi ile de restore işlemini yapmak ihtiyacında olabilmektedir. Iphone cihazlarınızda restore işlemlerini yapabilmek için, öncellikle bilgisayarımızda İtunes programının son sürümünün yüklü olması gerekmektedir.

Daha sonra İtunes programını açarak, iphone cihazımızı usb kablosu ile bilgisayara bağlamamız gerekmektedir. İtunes programı cihazımızı tanıdıktan sonra, sol üst bölgede yer alan iphone simgesine tıkladıktan sonra açılacak olan pencerede iki seçenek karşımıza gelecektir. Bu iki seçenek arasında, güncellemeleri denetle ve iphone geri yükle seçenekleri yer alacaktır.


Biz geri yükle seçeneğini seçmeden önce, iphone ayarlarından iphone'mu bul seçeneğini iptal etmemiz gereklidir. Seçeneği işaretledikten sonra karşımıza yedekleme menüsü çıkacak buradan kaybetmek istemediğimiz verileri işaretleyerek yedeğini aldıktan sonra tamam seçeneği ile restore işlemini başlatabiliriz.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol