Sinem Yazıyoor Editörü

Iphone ile Video Kaydederken Fotoğraf Nasıl Çekilir?

eklendi

Artık telefonların her geçen gün yenilendiği , güncellendiği ve yepyeni cihazların satışa sunulduğu bir ülkede yaşamaktayız . Bu günkü konumuz İphone cihazımızda video kaydederken fotoğraf çekmek için ekstra uygulamalara ihtiyaç duymaktasınız . Apple bu sorun için çok basit çözüm üretmiş ve ek herhangi bir uygulama gerekmeden hem video kaydedip diğer yandan ise güzel anlarımızı ölümsüzleştirebilmenizi sağlamış ve bizler ile paylaşmış . Bu blogda gözünüzden kaçmış olabilecek özelliği inceledik.

İlk olarak biraz bu hem video hem de resim özelliğinin tarihçesini anlatalım . İlk önce iPhone 5 ile sunulan video kaydederken fotoğraf çekme özelliği, iPhone'un her yeni sürümündeki cihazında güçlenen kamerasında kaliteyi giderek arttırmaktadır . Erişebilmek için ise yapmanız gereken işlem çok kolay:


İlk olarak standart iPhone telefonunuzun kamerasını açın ve sonrasında video kaydetmeye başlayın. Kaydetmeye başladığınızda sol alt köşede beyaz bir düğme görürsünüz . Kayıt sırasında "bu anı fotoğraflamalıyım" dediğiniz anda o düğmeye dokunun ve video çektiğiniz sırada o anın fotoğrafı çekilsin ve otomatik kayıt edilsin. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol