Sinem Yazıyoor Editörü

İphone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

eklendi

Mobil işletim sistemlerinden olan IOS her ne kadar düşük donanımı ile iyi sonuçlar veren bir işletim sistemi olsa dahi kapalı bir yapıya sahip olduğu inkar edilemez. Android işletim sisteminde kolay bir şekilde yapılan hafıza temizleme işlemi IOS işletim sisteminde o kadar da kolay olmuyor.

IOS işletim sistemi microSD kart desteği sağlamıyor. Iphone gibi IOS işletimli cihazlarda depolama bulut depolama dışında artırılamıyor. Bu durumlar sonucun da iphone de hafıza temizleme yapılabilmesine engel değildir. İphone hafıza temizleme nasıl yapılır? sorusuna cevap olarak söylenilen adımların izlenmesi yardımcı olacaktır.


İlk önce iphone PC’ye bağlanmalıdır. PC'de bulunan Itunes programı açılmalıdır. Açılan program da iphone simgesine tıklanmalıdır. Daha sonra yedekle seçeneği ile iphone yedeklenmelidir. Yedekleme bittikten sonra yedeklemeyi geri yükle seçeneği ile alınmış olunan yedeği Iphone’a geri yüklenmelidir. Bu işlem bittikten sonra ayarlar, uygulamalar ve uygulama ayarları aynı kalacaktır. Bunun sonucunda iphone hafızasında 1 ve ya 3 GB arasında boş hafıza oluşacaktır.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol