Haber Yazıyoor Editörü

Artık Apple'ın iPhone geliştirirken izlediği en önemli yollardan birini biliyoruz; şirket S modellerinde bir önceki modelin özelliklerini geliştirirken S olmayan modellerinde büyük değişiklikler ve iyileştirmeler yapıyor, hatta bu değişiklikler genelde telefonun kasasında yapılan değişiklikler oluyor. (3GS'ten 4'e geçişte, 4S'ten 5'e geçişte ya da 5S'ten 6'ya geçişte hep telefonun kasası değişti).


Bu sefer yine S olmayan bir model tanıtılacağı için büyük değişiklik beklentisi içine girmek çok mantıklı olacaktır. Şimdiye kadar iPhone 7 hakkında internete sızmış olan her dedikodu ve haberi derli toplu bir şekilde görelim. 


Artık yeni iPhone modeli çıkmadan önce sızan fotoğrafların hangisi doğru hangisi yanlış ayırt etmekte oldukça tecrübeliyiz ve iddialı bir şekilde şimdiden söyleyebiliriz ki yeni tanıtılacak iPhone modeli bu içeriğin kapak fotoğrafındaki gibi olacak. İsterseniz bu içeriği bir yere kaydedip iPhone tanıtıldıktan sonra doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz, o kadar iddialıyız. 


iPhone 7 ne zaman tanıtılacak?


 Çok büyük bir ihtimalle 7 Eylül'de.


Fiyatı ne kadar olacak?


 iPhone'ların ilk çıktığında aşağı yukarı aynı fiyata sahip olduğunu düşünürsek, 2500 - 3000 lira arası olacak.


Hafızası kaç gb olacak? 


 Büyük ihtimalle artık son derece yetersiz olan 16 gb modeli yerine en düşük hafıza 32 gb olacak, 64, 128 ve belki 256 gb modeli olacak. 


Yeni renk seçeneği ne olacak? 


iPhone 7 ile birlikte Uzay Siyahı renk seçeneği kullanıcılara sunulacak.


Daha da ince bir model mi olacak?


 iPhone 7 modeli 7.1 mm kalınlığındaki 6S'ten de daha ince olacak, 6 ila 6.5 mm arasında olması bekleniyor.


Su geçirmezlik özelliği olacak mı? 


Apple'a ekran ve hoparlör üreten Japon bir teknoloji firmasından sızan bilgilere göre yeni iPhone modelinde ıslak parmaklarla kullanılabilen bir ekran ve su geçirmez hoparlörler kullanılacak, bu bilgiler yeni iPhone modelinin su geçirmez olacağını gösteriyor. Zaten Apple geçtiğimiz günlerde su geçirmez hoparlörlerin patentini almıştı. 


iPhone 7 kulaklık girişi nasıl olacak? 


iPhone 7 ile ilgili en çarpıcı değişikliklerden biri cihada standart kulaklık girişinin bulunmayacak olması. iPhone 7'nin kulaklıkları lightning port denilen şarj girişine takılacak, eski tip kulaklıklar için ufak bir dönüştürücü cihazla birlikte ücretsiz olarak verilecek. 


Kulaklık girişi neden yok, kafayı mı yedi bu adamlar!


iPhone 7'de kulaklık girişinin olmamasının nedeni telefonun incelecek olması, 3.5 mm kulaklık girişi telefonun yeterince ince olmasına engel oluyordu.


iPhone 7 Pro


Ve belki de en bomba habere geldik. Son dönemdeki dedikodulara göre Apple iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro adında 3 model tanıtacak. Pro model çift arka kameraya sahip olacak ve bu sayede 3 boyutlu video çekimi gerçekleştirebilecek, adından da anlaşılabileceği gibi Pro modeli profesyonel kullanıcılara hitap eden daha güçlü işlemci ve kameraya sahip olacak. 


Basınca duyarlı Home tuşu.


6S modeliyle birlikte gelen 3D touch yani basınca duyarlı dokunmatik teknolojisi artık iPhone'un home tuşuna da gelecek. Artık home tuşu fiziksel bir tuş olmaktan çıkacak ve parmağımızın yaptığı basınca göre çeşitli işlemler yapan bir sensör haline gelecek.


Smart Connector. 


İçerik fotoğrafına baktığınızda Pro modelinin alt tarafındaki 3 noktayı görebilirsiniz, Apple bu noktaları ilk olarak iPad Pro'da kullandı. Bu sefer iPhone 7 Pro modelinde de kullanılması bekleniyor, smart connectorun görevi iPad ya da iPhone'a bağlanacak klavye, hoparlör gibi ek aksesuarların daha kolay ve işlevsel çalışmasını sağlamak.


| Kaynak: Ofpof

iPhone Pro'nun 7 Eylül'deki Apple etkinliğinde kullanılacağı iddia edilen bir fotoğrafı.

iPhone Pro'nun 7 Eylül'deki Apple etkinliğinde kullanılacağı iddia edilen bir fotoğrafı.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol