Sinem Yazıyoor Editörü

Iphone 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır?

eklendi

İphone cihazlar için 4. 5G internet bağlantısı ayarları yapabilmek için, öncelikle telefonlarımızın bu bağlantı türüne uyumlu olması gerekiyor. İphone 4s ve alt kategorilerindeki tüm cihazlarda bu bağlantı türü maalesef desteklenmiyor. 

O yüzden 4. 5G bağlantı hızını yakalayabilmek için en az İphone 5 model bir telefona sahip olmak gerekiyor. Sonrasında ise internet sağlayıcısının yani akıllı cihazlarda internet kullanım olanağı sunan GSM operatörlerinin bu bağlantı türünü sizlere sağladığı lokasyonlarda bulunmak gerekiyor. Yani halen daha bu bağlantının sağlanamadığı ve kapsama alanları dışında kalan alanlar bulunmaktadır.


Eğer ki operatörünüzün kapsama alanı içerisinde iseniz bu bağlantı için bazı onay ve paket işlemlerine abone olmak ve telefonlarımızı bu internet türüne entegre etmemiz gerekmektedir. Abone olunan 4. 5G internet paketleri ile bu hizmetten faydalanmanın yolu açılmaktadır lakin önce telefonların ayar menülerinden yazılım güncelleme ve bağlantı seçeneklerini 4. 5G ye uygun hale getirmek gerekmektedir.


Unutmadan, bağlantı hızının artması ile İnternet paketlerinin kısa zamanda tükenmesi bir sürpriz olarak karşınıza çıkabilir. O sebeple tarifelerinizi bu yönde seçmeli ve kullanımlarınızı bu şekilde devam ettirmelisiniz. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol