Sinem Yazıyoor Editörü

İos 10'da Önemli Bir Güvenlik Açığı Tespit Edildi

eklendi

İos 10'da ITunes üzerinden yararlanan önemli bir güvenlik açığı Rus güvenlik firması tarafından tespit edildi.

Güvenlik Açığı Ciddi

Dünyanın teknoloji devi olarak nitelendirilen Apple firması, geçtiğimiz zamanlarda ios 10 güncellemesini kullanıcıları ile buluşturmuştu. Ancak Apple şimdilerde bu güncelleme ile ortaya çıkan bir güvenlik açığı ile karşı karşıya kaldı. Forbes tarafından yapılan haberlere göre İos işletim sisteminin son sürümü İphone'ların güvenliğini ciddi derecede tehlikeye sokuyor. Ayrıca yetkisi olmayan kullanıcılar da farklı alanlara giriş yapabiliyorlar.

Elcomsoft Açıkladı

Apple ile ilgili yaşanan bu gelişmenin ortaya çıkarılmasını sağlayan Elcomsoft isimli Rus güvenlik firması, bu açığın telefona istenmeyen girişlerin yapılabileceği ile ilgili büyük bir riskin olduğunu ortaya koydu. 

Bu durum sonucunda bir Apple kullanıcısı ios 10 güncellemesi yaptığı zaman bazı güvenlik adımlarını da pas geçmiş oluyor. Basında çıkan haberlerden sonra Apple firmasından da konuyla ilgili bazı duyumlar alındı. Apple, yaşanan bu durumun farkında olduklarını ve bu sorunu mümkün olan en kısa sürede gidermek için çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol