Sinem Yazıyoor Editörü

İOS 10 Ne Zaman Çıkıyor

eklendi

Apple kendi telefon markası Iphone ile birlikte çıkardığı iOS işletim sistemi birçok kişinin ilgisini çekmişti. Zaman içerisinde kendini geliştiren Apple yeni telefon çıkarttığı gibi tasarladığı işletim sistemini de sürekli yenilemiştir. Son olarak 7 Eylül tarihinde iOS 10’u duyuran Apple çıkış tarihi olarak 13 Eylül’ü belirlemiştir. 

Birçok Yenilik Gelecek!

En son çıkarılacak olan işletim sisteminde yapılan güncellemeyle birçok yenilik gelecek. Neredeyse bütün uygulamaları gelmesi beklenen yenilikler merakla beklenmektedir. Güncellemeyi desteklenmeyen eski modeller artık alamayacaklardır.

Güncellemeyi Hangi Telefonlar Alabilir?

Güncellemeyi alacak modeller telefonlarda Iphone 5 ve sonraki modeller, tabletlerde ise iPad Air ve sonraki modellerdir. Bu modellerden eski telefon ve tabletler iOS 10 güncelleştirmesini alamayacaklardır. Güncellemeyi yapmak için ya ayarlar bölümünden güncelleme kısmına geçiş yapılarak veya iTunes ile bilgisayara bağlanıp güncellemeleri denetleyerek yapılabilmektedir. Bu önceki sürümde yani iOS9’da her telefon güncellenebilmiştir ancak bu güncellemede aynı şey geçerli değildir. Çünkü eski telefonlar son güncellemeyi kaldırmayabilmektedir. Apple son yaptığı güncellemeyle telefonların veya tabletlerin bazı eksikliklerini ve sıkıntılarını çözmeyi amaçlamaktadır.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol