Sinem Yazıyoor Editörü

Instagram’da Yeni Moda

eklendi

Instagram birçok kişinin paylaşımda bulunduğu en son ortaya çıkan sosyal platformlardan biridir. İnsanlar gün içinde gördükleri şeyleri fotoğraflayıp bu platformda paylaşmaktadırlar. İlk açıldığından bu yana birçok paylaşım yapılan sosyal medya ortamında her gün yeni bir moda ortaya çıkmaktadır. 

Vücuduyla Gurur Duyanların Hashtagi; #ThighsforJeaux

Özellikle son eklenen hikâye paylaşımı bölümü bu modanın yayılmasında etkili olmuştur. Son zamanlarda çıkan kalça ve basen özgüveni modası birçok kadının paylaşım yapmasına sebebiyet vermiştir. Moda İnstagram’da ThighsforJeaux adlı hashtag ile ortaya çıkmıştır. Birçok kadın vücuduyla gurur duyduğunu belirterek birçok paylaşımda bulunmuş ve modanın yayılmasına sebep olmuşlardır.

Bu Etiket Nereden Çıktı?

Etiketin başlangıç hikâyesi şöyle anlatılmaktadır. Kadınların önceleri yaptıkları paylaşımlar yüzünden olumsuz yorumlar almışlardır. Bunun üzerine basenli kadınlar bir araya gelerek ThighsforJeaux etiketiyle paylaşımlarda bulunmaya başlamışlardır ve aynı yorumları alan birçok kadın bu etiket altında paylaşım yaparak bir modanın oluşmasın sağlamışlardır. Kadınların kendi vücutları hakkındaki kötü fikirlerini giderilmesi ve kadınlara özgüven kazandırılması amaçlanan bu moda amacına ulaşmış ve birçok kadının vücutlarıyla barışmasına olanak sağlamıştır.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol