Sinem Yazıyoor Editörü

İnsan Irkının Atası Lucy, Ağaçtan Düşerek Ölmüş

eklendi

Bilim adamlarının uzun süren çalışmalar sonucunda ulaştığı ve insan oğlunun varlığından bile eski olan son insansı maymun türü olan Lucy'nin ağaçtan düşerek öldüğü ortaya çıktı.

Ağaçtan Düşerek Hayatını Kaybetmiş!

İnsanoğlunun atası olarak bilinen ve varlığı insanoğlundan çok daha eskilere dayanan maymun türü birçok kesimde büyük merak uyandırmıştı. Ancak yeni gelen haberler göre Lucy, ağaçtan düşerek hayatını kaybetti.

İnsanlar Ağaçlık Yerlerde Yaşıyorlardı!

Lucy'nin ölümü üzerine araştırmalara devam eden bilim insanları birçok önemli bulguyu da ortaya çıkardı. Bu bilgiler ilk olarak Nature dergisinde yayımlanmış ve kemik kalıntılarının detaylı bir şekilde araştırılmasına ilişkin incelemeleri içermiştir. Maymun Lucy'nin öldüğü yerin ağaçlık bir olması da, insanoğlunun ağaçlık yerlerde yaşadığı tezini kuvvetlendirmiştir. Bu konuda geçmişten bu yana yapılan tartışmalar, Maymun Lucy'nin varlığının ortaya çıkması ile yeni bir boyut kazanmıştı. İnsanoğlunun maymundan gelmediği tezini savunan birçok kişi, Lucy'nin varlığının ortaya çıkarılması ile şüphe içinde kalmışlardır.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol