Yaziyoor Yazıyoor Editörü

İkinci El Araba Almadan Önce Kontrol Nasıl Yapılır?

eklendi

Maddi güç ve isteklerin sıfır kilometre araç alımlarına yetmediği durumlarda başvurulan metot ikinci el araç alımlarıdır. Fakat ikinci el araç alımlarında dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Bu hususları doğuran sebepler de aracın daha önce kullanılmış olması ve hangi şartlarda kullanıldığının anlaşılabilmesidir.

Öncelikle almaya karar verdiğimiz ikinci el aracın geçmişe yönelik kayıtlarına ulaşmamız gerekmektedir. Tıpkı insanların adli sicil kayıtları gibi araçlarında sistemde kayıtları bulunmaktadır.


Bu kayıtlar, aracın daha önce bir kazaya karışıp karışmadığı,karışmış ise de aldığı hasarları öğrenebilmenin yolunu açmaktadır. Sonrasında bakılması gerekenler ise araçların servis kayıtlarıdır. Bu sayede araçların kat ettikleri kilometre aralıkları da daha sağlıklı belirlenebilmektedir.


Önceki yıllara oranla daha sistematik şekilde yapılan araç alım satım işlemleri, aracın üzerine olan vergi, muayene ve trafik cezaları olması durumunda alım satım işlemlerine izin vermemektedir.


Bu sayede alıcılar alım güvencesi altında tutulmuşlardır. Bu sorgulamalardan sonra da aracı ekspertiz denilen servislere götürmeli ve aracın gördüğü kaporta ve motor işlemlerini ve bundan sonra yapılması gereken işlemleri de öğrenebilmek mümkündür. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol