Sinem Yazıyoor Editörü

Hobi Olarak Üretmeye Başladığı Süs Tavuklarını İki Bin TL'den Satmaya Başladı

eklendi

Antalya' da yaşayan Abdülhakim Dağ, çocuklarına köy yumurtası ve köy tavuğu diye işe başlayıp süs tavukçuluğuna başladı. Bu iş çok tutan Dağ, bazı süs tavuklarının fiyatının 2 bin TL'ye çıktığını söylüyor ve gelen siparişlere yetişemediğini söylüyor. 

Asıl Mesleğini Bıraktı!

Esas mesleği mobilyacılığı bırakarak 7 yıldır bu işle uğraşan Dağ, işleri oldukça ilerletmiş durumda ve bugün kümesinde 10 ayrı ırktan olan 100 kadar süs tavuğu ve horozu olduğunu da söylüyor. Irak, İran, Azerbaycan, Kosova ve Gürcistan gibi ülkelere de satış yapmakta. 

Hayali En İyi Tavukları Yetiştirmek!

Abdülhaki Dağ, kuluçkalık yumurtaların tanesinin de 10 TL ile 50 TL arasında olduğunu canlı tavuk ve horozların cinsine göre de fiyat aralığının 250 TL' den başlayarak 2 bin TL'ye kadar çıktığının bilgisini de veriyor. Ayrıca son yıllarda süs tavuklarına ilginin oldukça arttığını ve hayalinin dünyanın en iyi ırk olan tavuklarını yetiştirmek istediğini de sözlerine ekliyor. Genelde kişilerin bu şekil de olan taleplerini sosyal medya üzerinden iletişime geçerek Abdülhakim Dağ'a ulaştırmaktadır. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol