Sinem Yazıyoor Editörü

Her Şey Dahil Değil!

eklendi

Bazı turizm firmalarından gelen her şey dahil mesajlarının tamamen kandırmaca olduğu ortaya çıktı. Tüketiciler Hak Arama Genel Başkanı Nihat Altay bu konu üzerinde açıklamalarda bulundu. Özellikle bayram tatillerinde vatandaşlara her şey dahil diye gönderilen mesajlara insanların inandığını ve bunu üzerine o otellere gittiğini söyledi. 

Gerçek, Otele Gidince Anlaşılıyor!

İnternetten kredi kartı ile ödeme yapan birçok insan otele gittiğinde her şeyin dahil olmadığını anlıyor ama iş işten geçmiş oluyor dedi. Dolandırıcıların tatil dönemlerini çok sevdiğini ifade eden Altay tatile çıkacak insanların bu konuda dikkatli olmasını istedi. Her şey dahil tamamen bir kandırmaca dedi.

Mesaj Göndermeleri Suç!

Aslında turizm firmalarının ve otellerin vatandaşlara mesaj göndermesinin suç olduğunu söyledi. Bunların şikayet edilmesi halinde cezai yaptırım uygulandığını da sözlerine ekledi. Böyle mesajların hemen şikayet edilmesi gerektiğini paylaştı. İnsanların mağdur olmamaları için bunların önüne geçilmesi gerektiğini bildirdi. Vatandaşların bu mesajları şikayet etmemesi durumunda firmalar tekrar tekrar mesaj göndermeye devam etmektedir.

Bu Tür Mesajlara Kanmayın!

Bu konuda insanların mağdur olmaması için bu tür mesajlara kanmamalarını ve bu tür yerlere rezervasyon yaptırmamalarını ifade etti. Tatile gitmeden önce gidecekleri yerleri iyice araştırmalarını ve tatile bu şekilde çıkmanın daha doğru olduğunu sözlerine ekledi.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol