Sinem Yazıyoor Editörü

Hackintosh Mac Nasıl Kurulur?

eklendi

Hackintosh Mac, Mac işletim sisteminin İntel işletim sistemli bilgisayarlara kurulan bir sürümüdür. Bu sürülümün İntel makinelerde kullanımını sağlamak birkaç zor adımdan sonra kurulması ve çalıştırılması ile mümkün olmaktadır. 

Diğer işletim sistemlerinin kurulumundan çok daha zor ve zahmetli olduğu bilinmektedir. Bu işletim sisteminin kurulduğu bilgisayarlar aynı bir Mac bilgisayarı gibi çalışmaktadırlar. Fiyatlarının çok pahalı olması ve kullanım alanlarının sınırlı olması nedeni ile Mac her zaman tercih edilen bir işletim sistemi değildir.


Apple firmasının bilgisayarlarında kullanılan bu sistemin diğer işletim sistemlerinde kullanılmasını sağlayan bu yazılım ile daha hızlı ve farklı bir kullanım deneyimi yaşamak mümkündür. Mümkün olan en üst sürülümün bilgisayarlara kurulması tavsiye edilir. Bilgisayarlara indirilen bu sürümün kurulmasından sonra bazı mekanik işlemler ve bios pili ayarlamaları yapmak gerekmektedir. Uzman bir kişi değilseniz ve bu kurulumu yapmak istiyorsanız zamanınız ve sabrınıza güvenmeniz gerekebilir. Detaylı kurulum açıklamaları ve anlatım videoları bulunan bu sürüm yüklendikten sonra bilgisayarınızın tamamen farklı bir arayüz ile çalışmasını sağlamaktadır. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol