Sinem Yazıyoor Editörü

Gülse Birsel'in İlginç Anısı

eklendi

Geçtiğimiz günlerde bir alışveriş merkezinde başın geçen bir olayı anlatan ünlü senarist ve oyuncu Gülse Birsel siyasetçilere sitemini bu başından geçen olay ile şöyle anlatıyor. 

Alışveriş merkezinde dolaşırken bir dükkana girdiğini ve arkasından gelen bir genç kız gurubunun kendisi ile fotoğraf çekinmeyi istediklerini anlatan Birsel, fotoğraf çekimi ve kısa süren söyleşilerin ardından dükkana giren örtülü bir kadının kendisi ile tanışmak ve sohbet etmek istediğini ve sarılmak istediğini söylediğini anlatıyor. Sonrasında gelişen durum ise bir hayli düşündürücü. Çünkü Gülse Hanım kendisi ile sadece konuşan ve sarılan hanımın inançları ve kendisinin kısa sayılabilecek kıyafetleri nedeni ile aynı fotoğrafta bulunmak istemeyeceğini düşünüyor. Oysa örtülü kadın ise kendisinin de örtülü olmasından dolayı Gülse hanımın kendisi ile fotoğraf çektirmek istemeyebileceğini düşündüğü için bunu teklif dahi etmiyor. Sonrasında orada bulunanların araya girmesi ile ikisinin de düşüncelerinin doğru olmadığı anlaşılıyor. Sonrasında keyifli bir sohbet ve neredeyse onlarca denilebilecek kadar resim çekiliyor.

Farklılaşmaya Yol Açılıyor!

 İşte bu duruma sebep olan düşüncelerin oluşmasında siyasilerin büyük bir pay sahibi olduğunu düşünen Gülse Birsel siyasilere başörtüsü ve bunun gibi dini içerikleri kullanmalarının insanlar arasında farklılaşmaya ve farklı düşüncelerin ortaya çıkmasına neden olduğu sitemini iletiyor. Oysa insanların dini görüşlerinin ayırıcı değil de bütünleştirici bir unsur olarak düşünülmesi gerektiği ve bu şekilde insanlara deklare edilmesi gerektiğini savunan Gülse hanım insanları daha da sıkı kenetlenmeye ve ön yargılarından kurtulmaya davet ediyor.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol