Sinem Yazıyoor Editörü

Google Play Store Çalışmıyorsa Ne Yapılmalı?

eklendi

Android işletim sistemli telefonların vazgeçilmez uygulama indirme merkezi olan google play store'dan pek çok uygulamaya ücretli veya ücretsiz şekilde sahip olabiliyoruz.

Uygulamaların ana merkezi olan bu sistemde belli aralıklarla takılmalar yaşanabiliyor. Peki Google Play Store Çalışmıyorsa Ne Yapılmalı? Öncelikle ayarlardan uygulamalara giriyorsunuz. Uygulamalarda google play store uygulamasına girip durdurmaya zorla ve veriyi sil seçeneklerine tıklıyorsunuz.


Bu seçeneklere tıkladıktan sonra uygulama sıfırlanmış olacaktır. Ana ekrana gelip play store uygulamasına tekrar giriyorsunuz uygulama tekrar kendine gelmiş olacaktır.


Eğer bu işlemi yaptıktan sonra hala düzelmediyse telefonu kapatıp yeniden başlatmayı deneyin. Yinede düzelmediyse son çare olarak telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirebilirsiniz. Fabrika ayarlarından sonra telefon tamamen sıfırlanacak ve uygulamalar çalışacaktır.


Önemli not : fabrika ayarları telefonunuzda bulunan tüm resimleri, kişileri, uygulamaları sileceği için sizin için önemli olanları herhangi bir yere kopyalamanızı öneririz. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol