Sinem Yazıyoor Editörü

Geçtiğimiz Yıllarda Kaldırılan Kredi Kartına Taksit Uygulamaları Bir Bir Geri Geliyor.

eklendi

Hükumetin uygulamış olduğu ekonomi politikaları gereğince geçtiğimiz yıllarda kaldırılan bazı ürünler için taksitlendirme sağlayan uygulamalar, geçtiğimiz günlerde alınan kararlar ile geri geliyor.

Satın Alım Kolaylığı Amaçlanıyor 

Böylelikle piyasanın rahatlaması ve satın alım kolaylığı amaçlanıyor. Kredi kartı kullanıcıları bu düzenleme gereği artık almak istedikleri cep telefonlarını 6 taksitle alabiliyor. Bunun yanı sıra market alışverişlerinde de satın alımı kolaylaştırıcı bir uygulama olan market alışverişlerine 4 taksit uygulaması da tüketicileri oldukça rahatlatmasının yanı sıra perakende sektöründe de canlanmaya işaret ediyor.

Nurettin Canikli Açıklamada Bulundu

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli; geçtiğimiz günlerde yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından düzenlemelerin başladığını ve en geç bir iki hafta içerisinde bu taksit düzenlemelerinin yürürlüğe girmesini hedeflediklerini belirtti. Bu uygulamanın yürürlüğe girmesinin ardından piyasalarda geniş çaplı hareketlenme beklenirken ödeme rahatlığı sunulması da hem alıcılar hem de satıcılar için büyük avantajlar içeriyor. Bu yürürlükle ihtiyaç kredilerindeki geri ödeme koşullarının da 36 ay'dan 48 ay'a çıkarılması planlanıyor. 

Satıcılar Gelecekten Umutlular

Elektronik eşya satıcıları ve telekomünikasyon firmaları kararın açıklanmasının ardından satışlarını artırabilmek için cazip kampanyalar ile müşterilerini bekliyorlar. Bu kararın hem müşteriler hem de kendiler için son derece olumlu olduğu yönünde görüş bildiren satıcılar gelecekten umutlu görünüyorlar. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol