Haber Yazıyoor Editörü

Gece Twitter Kullananlara Müjde: Twitter'da Gece Modu Özelliği

eklendi

Akşam ve gece saatlerinde, karanlıkta telefonları ellerinden düşmeyen kullancılara twitterdan müjde: gece modu özelliği geliyor. Gece modu, ekrandan yansıyan beyaz ışıktan kaynaklı göz yanması ve yorulmasını önlemek için beyaz renklerin en düşük seviyeye getirilip siyah renklerin hakim olmasını sağlıyor. Son dönemde kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik hamleler gerçekleştiren Twitter, geçtiğimiz aylarda mobil tasarımını baştan aşağıya yenilemişti. Bugün ise uzun süredir testlerine devam edilen Gece Modu özelliği tüm kullanıcılar için aktif hale getirildi.

Gece telefon kullanımı sırasında özellikle ekran parlaklığının yüksek seviyede olduğu durumlarda, gözler ciddi anlamda yorulabiliyor ve bu nedenle başta göz yanması olmak üzere bir çok sorun ortaya çıkıyor.Göz yorulmasını en aza indirgemek için kullanılan gece modunda, beyaz renkler en düşük seviyeye indirilerek, uygulamalarda genel anlamda siyah renkler hakim oluyor.


Bu özelliği kullanıcılarına sunan Twitter'da gece modu özelliğini aktif ettiğinizde karanlık bir temaya bürünüyor. Twitter uygulamasında iken gece modunu kullanmak istediğinizde, ekranda elinizi kaydırarak açtığınız menüden gece modu özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor.
BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol