Sinem Yazıyoor Editörü

Bakırköy 30. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava geçen sene oynanmış olan Galatasaray-Sivasspor arasındaki maçla ilgiliydi. Bu maçtan sonra Sabri Sarıoğlu’nun güvenlik görevlisi bir kişiye tekme attığı iddia edildi. Sarıoğlu bu nedenle hâkim karşısına çıkarken avukatı da yanındaydı. Kimlik ve gelir tespiti sırasında sanık durumunda olan Sabri Sarıoğlu’nun 10 bin liralık bir gelirinin olduğu anlaşıldı.

Ortada Darp Yok

Sabri Sarıoğlu, savunması sırasında o iddianın olduğu tarihte Sivas’ta olduğunu doğruladı. Maç bittikten sonra soyunma odasına giderken bir arbede yaşanmakta olduğunu gördüğünü, arbedenin nedenini merak ederek sorduğunu söyledi. Güvenlik görevlisi olan bir kişinin Galatasaraylı bir futbolcuya hararet ettiğini hatta bu futbolcuyu eliyle itmekte olduğunu da belirtti.

Sabri Sarıoğlu söz konusu görevliyi etrafı görevli direkt olarak görmediğini sözlerine ekleyerek “ Ortada darp yok.” dedi.

Suçu Kabul Etmedi

Güvenlik görevlisine tekme atıldığı kaydedilen iddianamede Sarıoğlu’nun bu suçu kabul etmediği de belirtildi. Ayrıca Sarıoğlu’nun 6 ay ile 2 yıl arası hapis cevazı verilmesi talep edildi. Davaya bakan hâkim tarafından olay CD’sinin mahkemeye sunulmasına ve bu CD’nin sanık avukatına da verilmesine karar verildi.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol