Sinem Yazıyoor Editörü

Galatasaray'a Ajax Modeli

eklendi

Hepimizin bildiği gibi Galatasaray'da ilk olarak göreve altyapı hocası olarak başlayan, daha sonra Mustafa Denizli ayrılınca A takımın başına geçen Jan Olde Riekerink takımın bütün yaş gruplarına aynı sistemleri ve aynı oyun taktiklerini oynatmak istiyor. Bunu daha önce deneyen ve başarılı olan Barcelona ve Ajax gibi kulüpler her yıl sayısız oyuncuyu hem daha iyi eğitiyor, hem de A takıma uyumlu iyi oyuncular yetiştiriyor.

Yönetimle Uzun Uzun Konuştu!

Bu durumu bilen ve yönetimler uzun uzun konuşan Riekerink bütün yaş grubu hocalarını toplayarak istediklerini onlara anlattı ve bunların uygulanmasını istedi. Galatasaray'da bir ekol oluşturmak isteyen tecrübeli hoca daha çok 4 - 4 - 2 ve 4 - 3 - 3 taktikleri üzerinde ve kontrollü hücum üzerinde çalışmaların devam etmesini istedi. 

Riekerink'i Destekliyorlar!

Bu sistemi daha önce deneyen kulüplerden olan Barcelona Messi, Xavi, İniesta, Sergio gibi isimleri, Ajax ise İbrahimoviç, Huntelaar, Sneijder gibi isimleri dünya futboluna hediye etmişti. Bu sistem sayesinde hem bir futbol ekolü oluşmakta hem de para vermeden kaliteli oyuncular yetiştirilmektedir. Galatasaray taraftarı ve yönetimi de Riekerink'i bu sisteminde desteklemekte.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol