Sinem Yazıyoor Editörü

Galatasaray Yıldız Futbolcusu Sneijder'siz Bir Takım Sistemi Üzerinde Çalışıyor

eklendi

Galatasaray'ın Hollandalı Teknik Direktörü Jean Olde Riekerink geçtiğimiz hafta oynanan Antalyaspor maçında yıldız futbolcu Sneijder'i oyundan almasıyla takımın yaşadığı dinamizm üzerine önümüzdeki maçlarda bu sistemi denemeye karar verdi. 

Sneijder Dinlendirilecek!

Böylece hem Sneijder'i dinlendirecek hem de takımın daha dinamik yapıya kavuşmasını sağlayacak olan Riekerink, Sneijder'in yerine ise mücadele gücü daha yüksek olan Lukas Podolski'yi oynatmayı düşünüyor. Bu sistemin başarılı olması durumunda ise oynanacak rakip takımların özelliklerine göre kadro oluştururken bu yapıyı da kullanmayı planlayan Riekerink, hafta içi yapılacak olan antrenmanlarda da bu sistem üzerinde saha yerleşimleri uyguluyor. 

Bunun Nedeni Ne?

Riekerink'in bu sistem değişikliğine gitmesine sebep olan en büyük etmen ise rakip takım futbolcularının Sneijder'i sıkı markaj altında tutarak kitlemeleri böylelikle de takımın işlerliğini azaltmaları olarak gösteriliyor. Sneijder'in bu sistemin dışında tutulması halinde ise 4-2-3-1 halinde dizilmiş olan takım yerleşimini 4-4-2 veya 4-4-3 varyasyonlarına göre de şekillendirme imkanı bulan Teknik Direktör Riekerink'in önümüzdeki maçlarda bu sistemi uygulamaya koyacağı ve Sneijder'i ise oyunun gidişatına göre oyuna alabileceğine kesin gözü ile bakılıyor. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol