Sinem Yazıyoor Editörü

Galatasaray Beşiktaş ile Yapacakları Maç Öncesi Futbolcularına Prim Verilmeyeceğini Açıkladı

eklendi

Galatasaray kulübü, geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğu harcamalardan kısarak mali durumunu düzeltmeyi ve bununla birlikte gider kalemlerini azaltmayı hedefliyor. İşte bu gider kalemlerinden birisi olan Prim de sezon başında kulüp yönetimi tarafından yürürlükten kaldırılmıştı. 

Spor Kulüplerinin bir çoğu önemli maçlar öncesinde sporcularının konsantrasyonunu artırmak ve onları maçın havasına sokabilmek adına galibiyet primleri dağıtacağını açıklıyor. Böylelikle futbolcularının maça daha fazla asılmaları ve kazanmaları durumunda da ekstra kazanç sağlamaları amaçlanıyor.

Durumlar İyi Değil Artık Prim Yok!

Galatasaray'da ise mali durumlar son birkaç senedir iyi gitmiyor. Bunun sebebinin geçtiğimiz dönemlerde yapılan gereksiz harcamalar ve yapılan transferlerden kaynaklandığını düşünen yönetim, geçmiş dönemlerde yapılan hatalardan ders almışa benziyor. Öyle ki transfer politikasında atılan doğru ve hedefe yönelik adımlar ile maliyetlerin azaltılması ve bununla birlikte oyunculara ödenen astronomik ücretlerden kurtulmayı planlayan Galatasaray yönetimi, maç öncesi prim uygulamasını da kaldırarak gider kalemlerini azaltmıştı. Kendileri için her maçın büyük önem taşıdığını ve maç önü primlerin maç seçmeye davetiye çıkardığını savunan yöneticiler böylelikle oyuncuların da böyle bir beklentide bulunmalarının engellenmesini amaçlıyor. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol