Sinem Yazıyoor Editörü

Galatasaray Adası İçin Bir Dava Daha Açılıyor

eklendi

Galatasaray Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır Galatasaray Adası ile ilgili bir dava daha açılacağı yönünde bilgi verdi. Adanın işletmecisinin anlaşma şartlarını yerine getirmemesi nedeni ile tahliye için dava açılacağı belirtildi. 

Toplantıda Söz Konusu; Galatasaray Adası

Galatasaray kulübünün Türk Telekom Arena’da Eylül ayı olağan divan kurulu toplantısında söz konusu adanın davası ile ilgili Eşref Alaçayır bilgi vermiştir. 

Daha önceden Dursun Özbek yönetiminin açtığı bir dava olduğunu, Galatasaray Ada’sında yapılan kaçak yapıların yıkılması ve kaçak inşaatların akde uygun olmaması nedeniyle tahlliye davasının açıldığını vurgulayan Alaçayır, 27 Eylül’de görülecek olan davada şanslarının yüksek olduğunu vurgulamıştır. 

İşletmeci Şartnamedeki Hükümlere Uymuyor

Anlaşmaya aykırı davranıldığının kesinleştiği ve tahliye davasının olumlu yönde sonuçlanacağına inandıklarını ileten Eşref Alaçayır aynı zamanda işletmecinin şartnamedeki diğer hükümlere de uymadığını ve yazılı olarak da akde uymayacağını bildirmiştir. 

Galatasaray Ada’sında Galatasaray Spor Derneği üyeleri ve yakınlarının şezlong ücreti ödediği ve sadece üyelerin kullanabildiği Aslanlı restorana diğer kişiler alınmamaktaydı. Sonradan alınan karar ile bu restoran kapatılmıştır. Adadaki işletmenin tahliyesi için bir dava daha açılacağını ileten Eşref Alaçayır, davaların devam ettiğini de eklemiştir. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol